AKTUALNOŚCI

Maj i czerwiec miesiącami Pewuki

21 czerwca 2024

Trwają obchody jubileuszu 95-lecia Pewuki. Grupa MTP przypomniała o Wielkiej Wystawie poprzez konferencję prasową oraz kampanię outdoor w przestrzeni miejskiej i w internecie. Na Placu Pewuki można wciąż oglądać wielkoformatową ekspozycję przedwojennych obiektów targowych. Noc Muzeów ściągnęła na Plac Pewuki wielu miłośników Poznania, którzy w 2 godzinnym spacerze wysłuchali pasjonujących opowieści Kuby Głaza o fenomenie […]

Trwają obchody jubileuszu 95-lecia Pewuki. Grupa MTP przypomniała o Wielkiej Wystawie poprzez konferencję prasową oraz kampanię outdoor w przestrzeni miejskiej i w internecie. Na Placu Pewuki można wciąż oglądać wielkoformatową ekspozycję przedwojennych obiektów targowych. Noc Muzeów ściągnęła na Plac Pewuki wielu miłośników Poznania, którzy w 2 godzinnym spacerze wysłuchali pasjonujących opowieści Kuby Głaza o fenomenie Pewuki oraz jej związkach z historią Polski i Poznania. Wystawa została również upamiętniona na sportowo. 18 maja grupa fanów dwóch kółek pokonała dystans 10 km z terenów targowych na Wolę. Rajd prowadził przez tereny związane z Powszechną Wystawą Krajową i został uatrakcyjniony ciekawostkami z okresu Pewuki. Na festynie „Poznań w Formie” uczestnicy przejażdżki wzięli udział w quizie historycznym z nagrodami.

Grupa MTP była nie tylko gospodarzem miejsca, ale aktywnie uczestniczyła w Wielkopolskim Kongresie Pamięci Narodowej. W ramach stref tematycznych kongresu została zaprezentowana m.in. makieta terenów Pewuki oraz zdjęcia archiwalne i pamiątki z tamtego okresu. W sąsiadującym ze stoiskiem Pewuki games roomie przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej grali z uczestnikami kongresu w grę planszową „W drodze na Pewukę”.

Zapraszamy do obejrzenia i lektury wybranych materiałów, które zostały opublikowane w związku z jubileuszem Powszechnej Wystawy Krajowej.

Wypowiedź Wiceprezydenta Miasta Poznania Mariusza Wiśniewskiego – materiał pochodzi z konferencji prasowej poświęconej Pewuce

 

Artykuł i reportaż zrealizowany na potrzeby programu Dzień Dobry TVN 

Materiał przygotowany przez TVP

Artykuł na portalu popularnonaukowym Nauka w Polsce

Zapraszamy do Galerii Zdjęć