AKTUALNOŚCI

Bilet za złotówkę na Pewukę !

20 maja 2019

Podczas Nocy Muzeów 18 maja na terenie targów została rozegrana premierowa edycja gry miejskiej „Wejściówka na Pewukę”, w której wzięło udział 40 osób.

Uczestnicy gry w kilkuosobowych grupach odwiedzili 11 lokalizacji na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz przyległym terenie, gdzie 90 lat temu odbyła się Powszechna Wystawa Krajowa. W każdym z wyznaczonych miejsc zespoły musiały wykonać zadania – m.in. zdjęcie lokalizacji, rozwiązanie zagadki, lub nagranie filmiku z fragmentem historycznego przemówienia. Dodatkową atrakcją gry była możliwość zajrzenia do pawilonów, które na co dzień nie są dostępne – jak np. słynna Iglica (paw. 11) – podczas PeWuKi Wieża Górnośląska.

Uczestnicy zajrzeli również od kulis na Narodową Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która obejmowała zasięgiem część historycznych pawilonów udostępnionych w 1929 roku zwiedzającym Powszechnej Wystawy Krajowej. Większość drużyn poradziła sobie z zadaniami, ale tylko jednej z nich udało się przejść przez wszystkie punkty scenariusza w regulaminowym czasie 90 min. „Wejściówka na Pewukę”, czyli bilet na przedwojenną wystawę kosztował złotówkę, natomiast udział w grze był oczywiście bezpłatny. Zwycięska drużyna otrzymała upominki związane z Wystawą. Kolejne edycje gry miejskiej przygotowanej we współpracy z City Event Poznań odbędą się podczas letniego wydarzenia „Lato na Targach” oraz w ramach jesiennej wystawy jubileuszowej.