AKTUALNOŚCI

Ruszają obchody jubileuszu PeWuKi

23 kwietnia 2019

Od końca ubiegłego roku realizowany jest projekt obchodów jubileuszu z programem działań i wydarzeń realizowanych zarówno przez Grupę MTP, jak i Partnerów.

W ramach trwających imprez targowych oraz podczas wydarzeń miejskich takich jak „Poznań za pół ceny” czy „Noc muzeów” odbędą się wycieczki z przewodnikami oraz gry miejskie poświęcone PeWuCe. O Wystawie informujemy naszych wystawców oraz zwiedzających na galach i wydarzeniach korporacyjnych. PeWuKa znajdzie swoje miejsce na Poznań Design Festival w Starym Browarze i na koncercie jubileuszowym w Filharmonii Poznańskiej. W pawilonach targowych stanęły ekspozytory z najważniejszymi informacjami z 1929 roku.

W maju odbędzie się konferencja prasowa połączona z przejazdem zabytkowymi autami. W Poznaniu zobaczymy również kampanię na nośnikach miejskich poświęconą PeWuCe. W poznańskich muzeach trwają już dwie wystawy, z których jedna opowiada o Poznaniu z  okresu XX lecia międzywojennego z odniesieniami do PeWuKi, druga poświęcona jest Cyrylowi Ratajskiemu, prezydentowi Poznania, bez którego to spektakularne wydarzenie nie doszłoby do skutku.

Kulminacją obchodów będzie ekspozycja makiety urbanistycznej odwzorowującej tereny wystawowe, gdzie znajdą się również zrekonstruowane elementy architektury z okresu PeWuKi. Wydarzenie będzie wzbogacone konferencjami, pokazem filmów i zwiedzaniem kuratorskim. Powstają dwie książki o PeWuCe, planowany jest film promujący jubileusz, coraz więcej dzieje się w social mediach. Można więc powiedzieć, że obchody dopiero ruszają !